מהי סיגריה אלקטרונית ואיך היא יכולה לעזור בגמילה מעישון

עישון סיגריות היא תופעה ניכרת באוכלוסייה בישראל. כמעט בכל משפחה קיים לפחות אדם אחד אשר מעשן סיגריות. הצריכה משתנה לאדם לאדם כאשר לאורך הזמן עולה הצורך וההתמכרות הופכת חזקה יותר.

קיימות מספר שיטות לגמילה מסיגריות שכולנו שמענו עליהן. החל מכדורים ועד סדנאות, קורסים והשתלמויות. יש הטוענים שהכל תלוי בתפיסתו של האדם ואם הוא ירצה להפסיק לעשן הוא מסוגל בכל רגע, אך הוא חייב לבצע סוויץ' בראש. על שיטה אחת אנחנו בקושי שומעים והשיטה הזו היא עישון סיגריה אלקטרונית.

אז מהי בעצם סיגריה אלקטרונית?

סיגריה אלקטרונית מגיעה בצורה של סיגריה אמיתית. לאחרונה, התחום התפתח בצורה יוצאת דופן וניתן להשיג ערכות סיגריה אלקטרונית בשלל צורות וצבעים.

סיגריות אלקטרוניות הן חשמליות ומופעלות על ידי סוללות. בשונה מסיגריות רגילות, כאן משתמשים בנוזלי מילוי לסיגריה אלקטרונית. לרשותכם מגוון טעמים כגון תפוח, מנטה, אבטיח, פירות טרופיים ועוד שלל טעמים נהדרים. מה שיותר מעניין בנוזלי מילוי לסיגריה אלקטרונית זה היכולת לבחור את רמת הניקוטין של הנוזל. לדוגמא באתר קלאסיג אשר מוכר נוזלי מילוי לסיגריה אלקטרונית, ניתן להשיג נוזלי מילוי בחוזק של 0 מ"ג (ללא ניקוטין), 3 מ"ג, 6 מ"ג, 9 מ"ג, 12 מ"ג ו-18 מ"ג.

מי שנוטה לעשן רק משיעמום במהלך העבודה או בזמן הפנוי יכול לבחור באופציית קנייה של נוזל מילוי ללא ניקוטין ובכך הוא ממזער את הנזקים שלו מעישון. למי שחייב ומכור לניקוטין יכול למכור את רמת הניקוטין לפי הצורך שלו.

יתרונות של סיגריות אלקטרוניות

קיימים יתרונות רבים בסיגריה אלקטרונית ואנו נפרט על כמה מהיתרונות.

1. מבחינה בריאותית – בסיגריה רגילה יש אלפי חומרים רעילים ומתוכם עשרות חומרים מסרטנים. בעישון סיגריות רגילות לא רק שהמעשן פוגע בעצמו אלא גם בסביבה שלו באמצעות עישון פאסיבי. בסיגריה אלקטרונית אין שום חומר רעיל ופוגע.
2. מבחינה כלכלית – כיום חפיסת סיגריה ממוצעת עולה בסביבות ה-30 שח. זהו נטל כלכלי כבד על הכיס מכיוון שאדם ממוצע מעשן קופסא אחת ביום ובכך מבזבז 900 ש"ח בחודש על סיגריות. סיגריה אלקטרונית הינה השקעה חד פעמית.
3. מבחינה סביבתית – למעשן סיגריות רגילות תמיד יש ריח חזק מאוד על הבגדים. אם נוסיף את האפר וכל בדלי הסיגריות, נגיע לתוצאה של ריח בלתי נסבל בכל מקום. בבית, באוטו, בעבודה. כל זה מתבטל בעישון סיגריה אלקטרונית.

כתיבת תגובה