חסרונותיו של הסמארטפון

לכל אחד מאיתנו כיום יש סמארטפון, פלאפון חכם. קשה להבין איך פעם הסתדרנו עם פלאפון רגיל לחלוטין אשר מוציא שיחות בלבד ואילו היום העולם התקדם בצורה מרשימה ובקצב מדהים. הטכנלוגיה שינתה את פניה. היום הפלאפון שלנו יכול לעשות הכל ולא רק להתקשר. אפשר לשלוח תמונות בוואטסאפ, להשתמש בפייסבוק, לצלם, להקליט, לערוך ומה לא. כל אופציה שאפשר לחשוב עליה.

למעלה פירטנו על שלל יתרונות של המכשיר אך חשוב להזכיר גם את החסרונות המתלווים אליו. ישנם מקומות אשר השימוש בפלאפון הוא אסור. כמו בתי חולים, יש מקומות מוגדרים מראש לשימוש בפלאפון מכיוון שזה יכול להפריע למכשירים רפואיים ואף לרופאים להתרכז בעבודתם. דוגמא נוספת, באוטובוסים, אסור לדבר על יד הנהג במכשיר הסלולרי מכיוון שזה עלול להסיח את דעתו.

אנשים רבים מכורים אל המכשיר הטלפון שלהם. הם לא מודעים לנזק שהוא יכול לגרום. לא רק שהוא מוציא קרינה בכל רגע ובמהלך שיחות אשר פוגעים במוח שלנו, ההתמכרות שלו פוגעת בנו בדרכים הכי מסוכנות שיש. המון נהגים נתפסים עם המכשיר הסלולרי ביד שלהם בזמן שהם ניהלו שיחה. לא רק שהם מסכנים את עצמם בכביש כי הם לא מתרכזים בנהיגה אלא גם מסכנים נהגים אחרים ועוברי אורח. חשוב לשים לב ולהפחית את השימוש בסלולרי בזמן נהיגה ולהוריד אותו לצמיתות. נהגים אשר יעברו על החוק וישתמשו בסלולרי בזמן נסיעה, יצפו לקנס של 1,000 שקלים.

צמצמו את השימוש שלכם בסלולרי בצורה נבונה. נצלו את הזמן הפנוי שלכם להעביר שיחות עם חברים פנים אל פנים ולא דרך הסמארטפון. בעולם של היום, יותר קל לנו לנהל שיחות דרך הפלאפון וזהו בעצם חיסרון אדיר אשר גורם לנו להיות עצלנים ונטולי חיי חברה. במידה ויש לכם ילדים, הגבילו את זמנם בשימוש בסלולרי. ההתמכרות הזאת אינה בריאה ומתפתחת להרגל לא חינוכי כלל.

כתיבת תגובה