איך לזכור חומר למבחן

חודשי יוני-יולי עמוסים בבחינות. כל התלמידים מפחדים מהחודשים הללו מכיוון שאלו הם בעצם החודשים המכריעים של כל שנת הלימודים. הלחץ מהבגרויות משפיע על המון תלמידים אשר מתבלבלים וחווים לחץ מטורף. בדרך כלל, התאריכים הם נורא צפופים ויש מרווח מאוד קצר בין מבחן למבחן דבר אשר מקשה על התלמיד ויכול לגרום לו לפחד מהחשש לא להצליח. יש אנשים אשר מתמודדים עם הלחץ בדרכים לא נכונות כגון טיפות הרגעה ועוד, אני לא חושב שזה הפיתרון. אפשר להתמודד עם זה בדרכים אחרות שנפרט כאן, אבל גם חשוב לפתח אצלנו אמונה וביטחון. תגידו לעצמכם שאתם יכולים לעבור כל מבחן, תעבדו על הצד המנטלי שלכם. תחשבו רק דברים חיוביים, זה המפתח להצלחה בחיים ולא רק במבחנים. אז איך ניתן לזכור חומר למבחן ולהתמודד עם זה?

איך אפשר להתמודד עם זה

אם אתם לקראת תקופת מבחנים לחוצה ויש לכם המון חומר לזכור כדאי לכם לעשות מספר דברים. קודם כל, יש מיומנות בסיסית והיא מומלצת לכל מבחן ומבחן. תפתחו את כל החומר הדרוש למבחן והתחילו לסכם אותו. לאחר שיש לכם סיכום מסודר של החומר, יותר קל לכם לשנן אותו ולזכור.

טיפים לסיכום החומר

לא בכל בית ספר מלמדים כיצד לבצע סיכום נכון של החומר הנלמד לכן יש המון תלמידים שמתקשים לעשות זאת. כדי לבצע סיכום איכותי של נושא מסויים, פרק, מאמר או דף ממחברת כדאי לעשות את השלבים הבאים:
1. קריאה בריכוז מלא והבנה – לקרוא את החומר הנלמד לא יעזור אם אתם לא מרוכזים בלמידה. חשוב מאוד לאכול משהו לפני, לשתות מים ולהתרכז נטו בלמידה. לוודא שמה שאתם קוראים אכן מובן לכם.
2. לכתוב סיכום – אם לא תבצעו את סעיף 1, יהיה לכם קשה מאוד לבצע סיכום של חומר שאתם לא מבינים אותו. לכן חשוב לעבור שוב על סעיף 1 במידה ולא ביצעתם אותו כראוי.
3. להיעזר בהצגה גרפית – לחלק מהאנשים יש זיכרון צילומי. יותר קל להם לזכור דברים שהם חזותיים. אם אתם כאלה, לאחר הסיכום המילולי, תוסיפו אלמנטים גרפיים כמו תרשימים, טבלאות ומפות. זה סוג מצוייל של סיכום שיכול לעזור לכם בדרך ידידותית לעין.

כתיבת תגובה